Historia

Firma Handlowa „BOZ” S.A. jest jedną z największych w Rejonie Polski Południowo -Wschodniej firm, specjalizujących się w handlu materiałami budowlanymi, artykułami wykończeniowymi oraz armaturą i ceramiką łazienkową. Dzięki połączeniu wiedzy i talentu pracowników oraz wieloletnim doskonałym relacjom z najlepszymi dostawcami na całym świecie BOZ  już od dwudziestu lat poszerza zakres swojej działalności, udostępniając swoim Klientom szczegółową wiedzę i pełne spektrum artykułów budowlanych i wykończeniowych.

Hurtowa i detaliczna sprzedaż materiałów budowlanych

Na początku lat 90-tych w trakcie rozpoczynającego się żywiołowo wzrostu gospodarczego kraju trzech wspólników powołało do życia firmę BOZ. Od początku swojej działalności firma zajmowała się sprzedażą hurtową i detaliczną materiałów budowlanych, płytek ceramicznych oraz wyposażenia łazienek. Na przestrzeni ponad dwudziestu lat działalności „BOZ” nawiązał współpracę z kilkuset firmami z całego świata i w dalszym ciągu sukcesywnie poszerza grono swoich kontrahentów.

Centrum budowlane Rzeszów, Tarnów, Przemyśl

Zgodnie z ideą otwartości na nowe potrzeby Klientów firma BOZ konsekwentnie realizowała plany ekspansji produktowej i terytorialnej. W listopadzie 1994 roku otworzono Centrum Ceramiki BOZ w Tarnowie przy ulicy Kochanowskiego. Poszerzający się asortyment i ciągle rosnąca liczba Klientów wpłynęły na podjęcie decyzji o wybudowaniu w sierpniu 1996 roku Centrum Ceramiki BOZ przy ulicy Geodetów, a w październiku 1997 roku Centrum Budowlanego przy ulicy Energetycznej w Rzeszowie wraz z obszerną powierzchnią magazynową oraz stacją paliw.

Zróżnicowane wymagania Klientów firmy BOZ skłoniły właścicieli do dalszych inwestycji, dzięki czemu w listopadzie 2002 roku przy ulicy Geodetów powstała największa w Polsce ekspozycja płytek ceramicznych o powierzchni 1 300 m 2. Jednocześnie w budynku otwartym sześć lat wcześniej powstała ekspozycja wyposażenia łazienek na powierzchni 1 600 m 2. W chwili obecnej poza dwoma oddziałami w Rzeszowie oraz jednym w Tarnowie w skład grupy „BOZ” wchodzą również dwa oddziały „BOZ-3” w Przemyślu.