docieplanie-budynkow-rzeszowKlimat w Polsce zmusza do myślenia o ogrzewaniu domu, zwłaszcza jeśli jest to dom budowany przy użyciu przestarzałych technologii. Zimy nadal potrafią być srogie w naszym kraju i dlatego istotne jest, aby odpowiednio zadbać o dostarczenie ciepła do budynku, w którym mieszkamy. Ogrzewanie potrafi być jednak bardzo drogie. Ceny różnią się znacząco, w zależności od tego czym ogrzewamy nasz dom. Dodatkowym sposobem na zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego w budynku jest jego docieplenie. Właściwie wykonane docieplenie budynku pomaga ograniczyć koszty ogrzewania zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak również bloków mieszkalnych czy biurowców, hal przemysłowych itp.

Docieplanie domu

Najlepiej zainteresować się tematem docieplenia własnego domu odpowiednio wcześnie, aby nie zaskoczyły nas srogie mrozy, które potrafią pojawić się już w październiku i listopadzie. Najdogodniejszym terminami są więc wiosna i lato, kiedy nie musimy martwić się o to, że w domu będzie zbyt niska temperatura. Nie należy zwlekać z decyzją o dociepleniu, gdyż sam proces potrafi ciągnąć się tygodniami. Konkurencja na rynku jest duża, jednak wiele solidnych firm ma zajęte grafiki na kilka miesięcy do przodu i może się okazać, że nie zdążymy zamówić fachowców przed sezonem grzewczym. Docieplanie budynków to niezwykle istotny etap budowy czy remontu. Odpowiednia izolacja termiczna pozwala ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem w zimie. Z kolei latem dobrze izolowany dom wolniej się nagrzewa, dzięki czemu łatwiej utrzymać w nim komfortową temperaturę. Docieplanie budynków jest więc inwestycją, która pozwoli obniżyć koszty w przyszłości.

Materiały dociepleniowe

materialy-dociepleniowe-rzeszow

Podstawową kwestią, którą trzeba rozważyć myśląc o dociepleniu domu, są materiały. Docieplenia domów są dziś wykonywane na różne sposoby i przy użyciu różnych technik. Najpopularniejszą jest nadal ocieplenie ścian zewnętrznych budynku. Materiały dociepleniowe najczęściej używane w tej technice to oczywiście styropian i wełna mineralna. Materiały dociepleniowe dzielą się jednak na te mniej i bardziej trwałe. Warto rozważyć użycie odporniejszej wersji styropianu, jaką jest polistyren ekstrudowany XPS. Z kolei wełna mineralna dostępna jest w wersji kamiennej oraz szklanej. Wybór odpowiednich materiałów na docieplenie budynków ma duże znaczenie, dlatego przed dokonaniem wyboru warto skonsultować się ze specjalistami.

Docieplanie budynków Rzeszów

Firma BOZ w ofercie swojego centrum budowlanego w Rzeszowie posiada szeroki wybór materiałów dociepleniowych , takich jak. styropian czy wełna mineralna. Posiadamy szeroką wiedzę i bogate doświadczenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie doradzić Państwu najlepsze materiały na docieplenie budynków. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do odwiedzania naszego centrum budowlanego w Rzeszowie!