Jak dobrać idealną kabinę prysznicową? Sprawdź rzeczywiste wymiary!

3 czerwca 2020

Wymiary zdecydowanej większości kabin, które są podawane w katalogach lub informacjach handlowych (ofertach, zamówieniach, umowach, fakturach), jako element symbolu katalogowego, są jedynie wymiarami nominalnymi i nie oznaczają rzeczywistego wymiaru kabiny. Najlepszym rozwiązaniem w celu poznania rozmiaru kabiny jest zapoznanie się z rzeczywistymi wymiarami kabiny na rysunkach technicznych dostępnych na stronach lub w katalogach producenta. Na Twoje życzenie handlowcy BOZ Salon Łazienek przekażą Ci te rysunki po to, aby montaż zamówionej kabiny prysznicowej zakończył się sukcesem. Sprawdź, na poniższych rysunkach w czym tkwi różnica:

Można przyjąć, że w przypadku większości kabin rzeczywiste wymiary są mniejsze niż katalogowe. W czasie montażu kabiny ma to następujące konsekwencje:

  • w przypadku montażu na brodziku należy wziąć pod uwagę, że to brodzik powinien mieć wymiary jak katalogowo kabina, a kabina z rzeczywistymi mniejszymi rozmiarami będzie zamontowana z uwzględnieniem przesunięcia od rantu brodzika do wewnątrz, które to przesunięcie może wynosić od 7 mm, poprzez najczęściej spotykane 25 mm, do nawet 35 mm,

  • w przypadku montażu na posadzce należy pamiętać o rzeczywistych wymiarach kabiny i taką też posadzkę przygotować pod jej montaż (tj. z uwzględnieniem przesunięcia jw. – odpowiedniego dla konkretnego modelu kabiny). Innym rozwiązaniem (np. gdy wcześniej zostanie przygotowana posadzka o określonych wymiarach) jest zakup kabiny o wymiarach specjalnych dostosowanych do przygotowanej posadzki.

Chcesz zobaczyć projekty techniczne wybranej kabiny lub doradzić się, co do jej wyboru i możliwości montażu? Zapraszamy do kontaktu.