Choć styl włoski często wykorzystywany jest przy aranżacji salonu czy kuchni to sprawdzi się także we wnętrzu łazienki. Taka aranżacja cechuje się minimalizmem, czerpaniem z barw natury oraz podkreślaniem detali. Całe wnętrze oparte jest na kombinacje trzech kolorów powiązanych z barwami ziemi.

Neutralny, kremowy kolor ścian jest znakomitą bazą dla wzorzystej podłogi z wyrazistym charakterem. Mozaikowe płytki to wariacja na temat klasycznej czarno-białej szachownicy, ale w subtelniejszym wydaniu. Taki dobór płytek jest ponadczasowy i sprawi, że podłoga będzie wyglądać naprawdę stylowo przez długie lata.

Łazienka w włoskim stylu nie może obyć się bez wanny wolnostojącej – ta przyścienna to dobre rozwiązanie przy mniejszym metrażu. Jej opływowy kształt i zaokrąglone krawędzie sprawią, że każda kąpiel będzie relaksującym rytuałem. Armatura w miedzianym kolorze połączona z białą ceramiką tworzy niezwykle ciepły kontrast. 

Aby uniknąć zagracenia powierzchni łazienki warto decydować się na sprytne rozwiązania, które uporządkują przestrzeń. W tym celu powstała drewniana zabudowa, która jest dodatkowym elementem dekoracyjnym łazienki.

Płytki:

  1. Ragno 20×20 Contrasti Tappeto 8
  2. Peronda 33,3×100 Donna White

 Wyposażenie:

  1. Roca miska WC wisząca 56×36 Meridan
  1. Emporia wanna wolnostojąca 158×77 Luna
  2. Emporia umywalka nablatowa 60×40 Kari
  3. Grohe bateria wannowa natynkowa Essence, warm sunset brushed
  4. Grohe bateria umywalkowa wysoka Essence, warm sunset brushed
  5. Grohe stelaż podtynkowy do WC Rapid SL 3w1, przycisk warm sunset brushed
  6. Zehnder grzejnik 50×114,6 Klaro, czarny mat

Zapraszamy do kontaktu:

tel. Pokaż numer609 709 125; Pokaż numer691 300 878

e-mail: architekt@boz.pl