Poddasze często wiąże się z koniecznością dokładnego planowania zagospodarowania przestrzeni. Skosy na  poddaszu komplikują projektowanie, ale dobrze rozplanowana łazienka z pewnością zrobi wrażenie i będzie praktyczna.

Najtrudniejsza w planowaniu łazienki na poddaszu jest aranżacja przestrzeni pod skosami, gdzie miejsca jest mniej, dlatego należy ją dostosować do wysokości sprzętów i użytkowników łazienki. W tej aranżacji pod skosem znajduje się podwieszany sedes. Stelaż odsunięty nieco od ściany zwiększy odległość pomiędzy podłogą a skosem dachu. Takie rozwiązanie poprawi komfort korzystania z sedesu

Na przeciwległej stronie zamontowano prysznic i strefę umywalki – do obu tych sprzętów potrzeba swobodnego dostępu, aby komfortowo wykonywać codzienne czynności. Strefa kąpielowa została wydzielona przez ustawienie wanny na podwyższeniu. Wanna w pobliżu okna pozwoli na cieszenie się pięknym widokiem podczas relaksującej kąpieli. Bateria wannowa wolnostojąca została wyeksponowana poprzez umieszczenie jej po widocznej stronie wanny. 

Łazienka utrzymana jest w pastelowych barwach za pomocą jasnych płytek. Uwagę przykuwa relaksujący odcień morskiego niebieskiego. Ten kolor kojarzy się z czystością oraz sprzyja wyciszeniu, stąd doskonale wpasowuje się w tę aranżację wyrafinowanej łazienki.

Płytki:

 1. Imola 120×60 Muse 12W PT, satyna
 2. Imola 120×120 The Room Blue, połysk

Wyposażenie:

 1. SanSwiss kabina prysznicowa przesuwna z wejściem narożnym 90×90 Top Line S, profile chrom
 1. Vitra miska WC wisząca 54×37 Sento
 2. Zoya umywalka nablatowa 41×41 Holi – 2 szt.
 3. Grohe stelaż podtynkowy do WC Rapid SL 3w1, chrom
 4. Grohe bateria umywalkowa wysoka Essence, chrom – 2 szt.
 5. Grohe zestaw natryskowy podtynkowy Grohterm, chrom
 6. Grohe bateria wannowa wolnostojąca Essence, chrom
 7. Zehnder grzejnik 114,6×50 Klaro, biały mat
 8. Emporia wanna wolnostojąca 170×78 Mega-N

Zapraszamy do kontaktu:

tel. Pokaż numer609 709 125; Pokaż numer691 300 878

e-mail: architekt@boz.pl