Narożna, przyścienna czy walk-in – jaki rodzaj kabiny sprawdzi się w Twojej łazience?

22 czerwca 2020

Zdecydowałeś już, że w Twojej łazience znajdzie się kabina prysznicowa? Zapoznaj się z podstawowymi rodzajami kabin, pomiędzy którymi będziesz mógł wybrać, i dopasuj swój typ do przestrzeni tak, aby Twoja łazienka była funkcjonalna i jednocześnie zachwycała nowoczesnym designem.

Jaki rodzaj kabiny prysznicowej może znaleźć się w Twojej łazience? 

1. Narożna – zamontujesz ją w rogu swojej łazienki, pozostawiając miejsce na swobodne poruszanie się. To najczęstszy wybór klientów, ceniony za praktyczność i montaż. W tym wariancie kluczowy jest rodzaj brodzika. W zależności od jego kształtu wyróżniamy kabiny m.in.:

a) półokrągła – będzie pasować do każdej łazienki, sprawdzi się idealnie w małych przestrzeniach dzięki bezinwazyjnej metodzie otwierania;

b) kwadratowa – zapewni Ci komfortową kąpiel; ze względu na uchylne drzwi to rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli aranżujesz łazienkę o większej przestrzeni;

c) prostokątna – to również typ kabiny przeznaczony dla dużych łazienek. Wybierz ją, jeżeli zależy Ci na możliwości zainstalowania niestandardowych kombinacji otwierania drzwi oraz wysokim komforcie użytkowania;

2. Przyścienna – jak nazwa wskazuje, jeden bok kabiny stanowi ściana, na której zainstalowana jest bateria. Do tego rodzaju kabiny dopasujesz brodzik półokrągły, prostokątny, a nawet wielokątny. Polecamy to połączenie w przypadku wąskich łazienek.

3. Wnękowa – kabina, do której zamontujesz jedynie drzwi (zazwyczaj wykonywane na wymiar). Powstają we wnękach łazienek lub przestrzeniach zbudowanych z płyt gipsowych, tworząc niezwykle ciekawe rozwiązanie aranżacyjne.

4. Walk-in – takie rozwiązanie zapewni Ci wygodne wejście oraz dużo przestrzeni podczas kąpieli. To nietypowa alternatywa dla podstawowych kabin prysznicowych, która zapewnia efektowny wygląd łazience. Ścianki kabiny można zastosować jako element wolnostojący – w narożniku łazienki bądź jako zamiennik wanny. Typ ten doskonale sprawdzi się w dużych łazienkach lub salonach kąpielowych, wymaga jednak przemyślanego rozwiązania instalacji wodno-kanalizacyjnej.

5. Z siedziskiem – montaż siedziska lub wbudowanie miejsca do siedzenia zwiększy funkcjonalność kabiny. To doskonałe rozwiązanie dla osób potrzebujących pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

6. Parawany nawannowe – to rozwiązanie dla tych, którzy szukają kompromisu. W ofercie dostępne są jedno-, dwu- i trzyczęściowe modele, które pozwalą Ci na całkowite zabudowanie wanny. Będziesz mieć swobodę aranżacji również podczas wyboru szkła i kombinacji profili.

Źródło materiałów: sanswiss.pl