Baterie do kabin prysznicowych – zobacz rozwiązania od marki GROHE

8 września 2020

Urządzasz łazienkę z kabiną prysznicową i zastanawiasz się, jaki typ armatury będzie wygodny w użytkowaniu, a jednocześnie estetyczny? Na przykładzie propozycji od marki GROHE zobacz możliwe rozwiązania i wybierz odpowiedni produkt do Twojego wnętrza. 

Wygoda w klasycznej odsłonie   

Szukasz najprostszego rozwiązania? Wybierz standardową baterię prysznicową z wężem, słuchawką i uchwytem mocującym słuchawkę do ściany. Dla Twojego komfortu wąż ze słuchawką może mieć dodatkowy drążek, najczęściej o długości od 60 cm do 80 cm, rzadziej 100 cm lub dłuższy. Takie rozwiązanie możesz wybrać w dwóch opcjach: zestawu natynkowego, w którym wszystkie elementy sterujące, przekierowujące strumień wody i elementy ujścia wody są widoczne i montowane na zewnątrz (rysunek 1) lub zestawu podtynkowego, w którym wymienione elementy są niewidoczne dla użytkownika (rysunek 2). Miłośnicy elegancji i minimalizmu często decydują się na rozwiązanie podtynkowe.

RYSUNEK 1 

RYSUNEK 2

Zalety baterii termostatycznej  

Jeżeli zależy Ci na większej wygodzie, oszczędności wody oraz bezpieczeństwie Twojej rodziny, wybierz opcję z baterią termostatyczną. To dzięki niej strumień wypływającej wody będzie mieć stałą temperaturę, ustawioną przez użytkownika. Tu również w dwóch wariantach natynkowym oraz podtynkowym. 

Rozwiązanie bateria termostatyczna + drążek + słuchawka możesz poszerzyć o deszczownicę, decydując się na zakup np. zestawu prysznicowego Euphoria System 260.

W przypadku powyższych rozwiązań możesz wybierać pomiędzy poszczególnymi strumieniami – albo słuchawka, albo deszczownica. Szukasz czegoś więcej? Sprawdź propozycję od GROHE, która w zakresie wygody użytkowania baterii prysznicowej idzie o krok dalej.  

SMART CONTROL od GROHE – komfort na wysokim poziomie 

Rozwiązanie od firmy GROHE w ramach rodziny produktów SMART CONTROL to zaawansowane rozwiązanie na rynku w zakresie armatury. Dlaczego warto mu się przyjrzeć? Oprócz typowych słuchawek, wężów i deszczownic zawiera ono element podtynkowy smart-box umożliwiający łączenie ze sobą wielu odbiorników wody, ale przede wszystkim wyposażone jest w sterowanie SMART CONTROL. Sterownik, wykorzystując mieszacz termostatyczny regulujący temperaturę wody, pozwala na dwuzmienne sterowanie strumieniami wody w różnych odbiornikach. Oznacza to, że w innowacyjny sposób możemy jednocześnie włączyć przepływ wody w kilku różnych odbiornikach (np. i na słuchawce, i na deszczownicy, jednocześnie napełniając wannę), a przy tym sterować siłą tego przepływu w każdym z tych odbiorników oddzielnie. Służą do tego przyciski na panelu zewnętrznym baterii, które po włączeniu stanowią również regulatory mocy przepływu wody.

Ilość możliwych kombinacji jest tutaj bardzo duża i ostatecznie to architekt, inwestor lub wykonawca decydują o końcowym układzie elementów sterujących. Opis przycisków sterujących można w dowolny sposób konfigurować, a istotne jest jedynie prawidłowe podłączenie elementów łączących element sterujący ze źródłami wypływu wody – to już zadanie instalatora.

Twoje prywatne SPA  

Zależy Ci na zaawansowanych rozwiązaniach prysznicowych szytych na miarę Twoich oczekiwań? Dzięki odpowiedniej kombinacji oświetlenia, dźwięku, pary wodnej i wody możesz w swojej łazience stworzyć wyjątkowe miejsce codziennego relaksu. Rozwiązania prysznicowe tworzone na indywidualne zamówienie najczęściej połączone są z różnymi rozwiązaniami elektronicznym pozwalającymi na zdalne sterowanie całym systemem prysznicowym, np. GROHE F-digital Deluxe lub GROHE AquaSymphony.