Estetycznie i funkcjonalnie? Poznaj opcję bezrantowych misek WC

17 czerwca 2020

Funkcjonalność bezrantowych misek WC

Bezrantowa miska WC to dzisiaj najbardziej popularny model. To rozwiązanie, wprowadzone kilka lat temu, bardzo szybko zdominowało ofertę wszystkich producentów – od tych najbardziej liczących się na rynku (Villeroy&Boch, Duravit, Laufen, Roca, Vitra, Geberit) aż po mało znane marki.

Miski bezrantowe (bezkołnierzowe) nie posiadają ceramicznego, wewnętrznego obrzeża (rantu, kołnierza), który dotychczas znajdywał się w górnej, wewnętrznej części miski. Budowę miski bezrantowej, w różnych wariantach, prezentuje schemat praktycznych rozwiązań od firmy Villeroy&Boch, której produkty znajdziesz w ofercie naszego Salonu:

Innowacyjna, bezrantowa konstrukcja misek WC DirectFlush umożliwia utrzymanie miski w czystości w o wiele łatwiejszy sposób niż w przypadku tradycyjnych misek ustępowych, posiadających kołnierz wewnętrzny. W misce całkowicie pozbawionej rantu oraz osłony istnieje zagrożenie, że przy zbyt intensywnym strumieniu wody spłukującej dojdzie do jej rozchlapywania poza miskę.

Jakie są zalety misek bezrantowych? Przede wszystkim – funkcjonalność, wygoda i ekonomiczne zużycie wody:

  • strumień wody opłukuje całe wnętrze miski,
  • dysze spłukujące zapewniają optymalny kierunek wody,
  • łatwy dostęp, możliwe dokładne czyszczenie miski,
  • oszczędność wody, dzięki zużyciu zaledwie 3 lub 4,5 l.

Masz pytania? Zapraszamy do naszych Salonów Łazienek – doradcy pomogą Ci dobrać odpowiednią ceramikę łazienkową do Twojego wnętrza.